Czym należy się kierować podczas wyboru okularów?

Choć powszechnie wydaje się, że wybór odpowiednich okularów nie jest zadaniem trudnym, to w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Problem wynika z konieczności dobrania odpowiedniej mocy szkieł w zależności od wady wzroku oraz wyboru kształtu oprawek odpowiednich dla danego typu twarzy.

Na jakie cechy okularów warto zwracać uwagę?

Podczas wyboru okularów należy zwracać uwagę na ich kilka istotnych cech, które przekładają się na trwałość i wygodę użytkowania, w tym między innymi:

  • rodzaj zastosowanych materiałów,
  • staranne spasowanie poszczególnych elementów,
  • niską masę.

Choć powszechnie wydaje się, że wybór odpowiednich okularów nie jest zadaniem trudnym, to w rzeczywistości jest zupełnie inaczej

Godne polecenia produkty, takie jak na przykład okulary Solano łączą w sobie wszystkie wymienione powyżej zalety.

Jakie korzyści daje wybór oprawek marki Solano?

Okulary Solano cechuje bardzo atrakcyjny design. Dzięki temu mogą one z łatwością dodać urody użytkownikowi oraz fantastycznie podkreślić atuty jego twarzy. Dobrze dobrane oprawki mogą również skutecznie przysłonić ewentualne mankamenty urody. W tym jednak wypadku konieczny jest wybór oprawek o odpowiedniej wielkości, kształcie czy stylu.

Czym należy się kierować wybierając oprawki w zależności od typu urody?

Oprawki okularowe powinny być dobierane w zależności od typu urody oraz kształtu twarzy. W tym przypadku należy pamiętać o tym, że:

Okulary Solano cechuje bardzo atrakcyjny design

  1. oprawki owalne łagodzą rysy twarzy – tego typu produkty są zatem polecane dla osób o mocnych i zdecydowanych rysach twarzy. Za pomocą odpowiednio dobranych produktów można nadać twarzy subtelności i delikatności.
  2. oprawki kwadratowe i prostokątne wyostrzają rysy twarzy – za pomocą oprawek o prostych liniach można nadać twarzom okrągłym oraz owalnym prawidłowe proporcje.
  3. zbyt duże oprawki pogarszają komfort użytkowania -takie okulary zwykle mają tendencję do zsuwania się oraz spadania z twarzy. Poza tym zaburzają one proporcje twarzy oraz zdają się ją przytłaczać.
  4. zbyt małe oprawki nie prezentują się dobrze – zbyt małe okulary wyglądają karykaturalnie i zdecydowanie nie wyglądają dobrze.
  5. oprawki w jasnych kolorach są subtelne – nie powodują one przytłoczenia twarzy oraz prezentują się bardzo delikatnie. W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są między innymi modele transparentne, beżowe czy jasnoszare.
  6. oprawki w ciemnych kolorach należy wybierać z rozwagą – tego typu oprawki są mocnym akcentem i powinny być zawsze dobierane z uwagą. Niemniej jednak wybór takich oprawek sprawia, że twarz wydaje się bardziej wyraźna. Za ich pomocą można wyrobić głębię koloru soczewek oraz podkreślić piękną oprawę oczu.

 

Urszula

W górę