Znajdź odpowiednie okulary – jakie okulary są modne i jak dopasować odpowiednie okulary do swojej twarzy?

Noszenie okularów jest modne. Okulary nie są już tylko pomocnymi akcesoriami dla osób z wadami wzroku. W ciągu ostatnich kilku lat okulary stały się absolutnym trendem. Na rynku jest teraz niezliczona ilość modeli okularów. Oprócz dużych i małych okularów dostępne są na przykład modele bez oprawek lub te z charakterystycznymi oprawkami, a także okulary z okrągłymi, owalnymi lub kwadratowymi szkłami. Dzięki ogromnemu wyborowi każdy bez problemu znajdzie odpowiednie oprawki do okularów.

Jakie okulary są modne w 2022 roku i jak dopasować odpowiednie okulary do swojej twarzy?

Przezroczyste plastikowe oprawki do okularów

Zetknęliśmy się z tym trendem w 2021 r. i jest on kontynuowany w 2022 r. – plastikowe oprawki do okularów w przezroczystych odcieniach, takich jak biel, nude, róż lub bursztyn. Raczej subtelne oprawki podkreślają okolice oczu i twarz, a także pasują do każdego stroju. Pasują do każdego typu skóry i koloru włosów. Kobiety o bardzo jasnej karnacji i jasnych blond włosach mogą wyglądać nieco blado i ziemisto w przezroczystych modelach, zwłaszcza jeśli plastikowa ramka jest biała, dlatego lepiej wybrać oprawki w ciepłym odcieniu różu i nałożyć wyrazisty makijaż.

Cienkie metalowe oprawki

Okrągłe okulary są w ostatnich latach niezwykle popularne

Filigranowe oprawki prezentują się wyjątkowo elegancko i idealnie przylegają do twarzy. Niektóre z nich są tak dopracowane, że wydają się wtapiać w szkła.

Metalowe oprawki w delikatnym złocie lub miedzi są szczególnie popularne wśród profesjonalistów z branży modowej. Wyglądają pięknie kobieco i mniej rzucają się w oczy niż ciemne modele. Ponadto delikatne metaliczne kolory można z łatwością stylizować.

Minimalistyczne oprawki wykonane z metalu szczególnie dobrze wyglądają na okrągłych twarzach, ponieważ nie podkreślają optycznie kształtu twarzy jak w przypadku zbyt grubych oprawek.

Czarne oprawki

Kolejny trend w okularach dotyczy mniej kształtu, a bardziej koloru. Podczas gdy w 2021 skupiano się szczególnie na złotych oprawkach i delikatnych brązowych odcieniach, w 2022 ponownie są modne okulary z czarnymi oprawkami.

Czarne oprawki przyciągają wzrok, wyglądają klasycznie, ale jednocześnie ekstrawagancko i wyraziście.

Noszenie okularów jest modne. Okulary nie są już tylko pomocnymi akcesoriami dla osób z wadami wzroku

Modne okulary są dostępne w wielu różnych formach. Nie ma znaczenia, czy wybierzemy model okrągły, czy kwadratowy, duży czy mały: najważniejsze jest to, że oprawki są czarne.

Czarne oprawki do okularów wyglądają szczególnie dobrze na osobach o brązowych lub czarnych włosach i brwiach, ciemnych oczach i ciepłej karnacji. W przypadku osób o blond włosach i bladej karnacji, okulary z ciemnymi oprawkami mogą szybko wydać się zbyt dominujące.

Kwadratowe okulary

Okrągłe okulary są w ostatnich latach niezwykle popularne. I prawdopodobnie nadal będą jednym z najpopularniejszych rodzajów okularów. Jednak w tym roku dołączyły do nich kanciaste kształty.

Ze względu na wiele krawędzi i rogów okulary najlepiej pasują do kobiet o dość okrągłej twarzy. Kanciasty kształt kontrastuje z okrągłym kształtem twarzy i sprawia, że rysy twarzy wydają się delikatniejsze.

Urszula

Back to top