W jaki sposób dobierać oprawki?

Gdy mamy pewne kłopoty ze wzrokiem, to należy czym prędzej udać się na wizytę do okulisty. Okulista wykona stosowne badania i przepisze nam okulary korekcyjne. Na pewno nie powinniśmy się obawiać noszenia okularów. Dzięki nim nie tylko uda się nam zniwelować wadę wzroku, ale także poprawić, czy też podrasować swój wizerunek. Aby rzeczywiście się tak stało, musimy dobrać odpowiednie oprawki. Zanim przejdziemy do cech dobrych oprawek, to chcemy wspomnieć o czymś bardzo ważnym. Nie wybierajmy zwykłych oprawek, czy też tych, które są najtańsze. Nawet gdy będziemy w nich dobrze wyglądać, to nie będą to oprawki o wysokiej jakości oraz modne. Szukajmy swoich wymarzonych oprawek wśród tych markowych. Obecnie sporą popularnością cieszą się okulary Chloe. Już na pierwszy rzut oka, można się w nich zakochać. Poza tym spełniają wszelkie funkcje dobrych oprawek, które opiszemy poniżej. Wśród nich znajdują się:

  • funkcjonalność,
  • dopasowanie do kształtu twarzy.

Wysoka funkcjonalność oprawek

Gdy mamy pewne kłopoty ze wzrokiem, to należy czym prędzej udać się na wizytę do okulisty

Oprawki do okularów obowiązkowo muszą być funkcjonalne. Ich noszenie nie może doprowadzać do żadnego poczucia dyskomfortu. Po prostu muszą być wygodne. Parametr podstawowy to na pewno waga okularów. Okulary nie mogą być za ciężkie, a okulary same w sobie muszą wygodnie leżeć. Najlżejszymi oprawkami są te, które wykonane są z plastiku. Z jednej strony są one odporne na złamania, ale nie sprawdzają się w zbyt wysokich temperaturach. Wraz z biegiem lat, okulary mogą stać się luźne. Metalowe oprawki wydają się bardziej wytrzymałe, jednak delikatna konstrukcja sprawia, że nie są odporne na pęknięcia przy upadkach. Są za to cięższe, co już jest kwestią indywidualną dla wielu osób. Na pewno z metalowymi oprawkami nie stanie się nic złego, przez czynniki zewnętrzne. Metal pod wpływem promieni słonecznych nie ulegnie rozciągnięciu.

Dobór oprawek do kształtu twarzy

Oprawki markowe obowiązkowo muszą zostać dobrze dobrane do twarzy. Tylko i wyłącznie dzięki temu uda się osiągnąć świetny efekt. Gdy mamy owalną twarz, to możemy postawić na rozmiary znacznie szersze. Raczej unikajmy wąskich okularów. W ten sposób jeszcze bardziej zwiększymy efekt owalności. Okrągła twarz zgrywa się świetnie z prostokątnymi oprawkami. Zawsze oprawki dobieramy pod względem kontrastowym. Gdy nie mamy pojęcia, jaki mamy kształt twarzy (również takie osoby się zdarzają), można po prostu przymierzać różne oprawki. Dzięki temu sami się przekonamy, które oprawki nie zostały stworzone z myślą o nas, a które okażą się naprawdę dobrym wyborem.

Gdy wybieramy swoje pierwsze okulary, to najczęściej miewamy szczególne problemy. Jest to dla nas niemały szok, aby zdecydować się na konkretne oprawki, skoro przed nami tak duży wybór. W salonach optycznych nie bez przyczyny znajduje się obsługa. Obsługa ta jak nikt inny zna się na swojej robocie, a więc chętnie doradzi nam oprawki, w których będziemy wyglądać naprawdę genialnie. Warto dokonywać wspólnie eliminacji i zawężać wybór. Dzięki temu zostanie nam kilka par okularów i z nich będzie się już łatwiej wybierało. Właśnie na ten moment czekaliśmy z ogromnym utęsknieniem.

Wśród markowych okularów nie tylko znajdziemy okulary w wysokich cenach. Będziemy pozytywnie zaskoczeni, że ceny rzeczywiście są przyjemne i w pełni do zaakceptowania. Jest to rzeczywiście pozytywne zaskoczenie. Skoro w akceptowalnej cenie możemy mieć wysokiej jakości okulary, to dlaczego mielibyśmy z takiej okazji nie skorzystać, prawda? Jak najbardziej się z tym zgadzamy.

Urszula

Back to top