Okulary – przykra konieczność czy modny dodatek?

Osoby, które dowiadują się od swojego okulisty o konieczności noszenia szkieł korekcyjnych zwykle nie reagują na tę wiadomość z entuzjazmem. Noszenie okularów kojarzy się bowiem z niewygodą, ograniczeniami oraz wizerunkiem szkolnego kujona. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne oprawki są nie tylko komfortowe w noszeniu, ale również bardzo modne, a szkła korekcyjne pozwalają odzyskać utracony przez wadę wzroku komfort życia.

Jakie okulary wybrać?

Osoby, które dowiadują się od swojego okulisty o konieczności noszenia szkieł korekcyjnych zwykle nie reagują na tę wiadomość z entuzjazmem

Wybór oprawek w salonach optycznych jest niemal nieograniczony. W ofercie znaleźć można okulary o różnych kształtach, kolorach oraz wykończeniach. Wybierając oprawki nie należy kierować się jedynie ich wyglądem. Równie ważnym, o ile nie najważniejszym aspektem jest wygoda. Wybrane okulary powinny być niemal niewyczuwalne na twarzy. Przed zakupem należy je przymierzyć i sprawdzić, czy ich ciężar opiera się na nosie, noski odpowiednio przylegają, a ramiona nie uciskają miejsca za uchem. Oprawki nie powinny być również zbyt duże w przeciwnym razie będą unosić się i migrować po twarzy w czasie mówienia oraz wykonywania codziennych czynności. Decydując się na zakup okularów, warto dokładnie sprecyzować swoje oczekiwania oraz preferencje. Osoby, które chcą, aby oprawki były prawie niewidoczne powinny przymierzyć modele o cienkiej metalowej konstrukcji z żyłką u dołu ich ramki. Taki fason jest niemal niezauważalny, przez co jest doskonałym wyborem dla osób, które nie chcą zwracać uwagi na swoją wadę wzroku. Odważniejsi klienci zdecydować mogą się na okulary o nowoczesnych kształtach oraz pełnej ramie. Będą one przykuwać wzrok rozmówców, ale jednocześnie będą bardzo stylowe. Fani spokojnych stylizacji mogą przełamać je, wybierając oprawki w intensywnym kolorze.

Wybór oprawek w salonach optycznych jest niemal nieograniczony

Dlaczego wybór szkieł korekcyjnych jest ważny?

O ile zerówki cieszą się rosnącą popularnością, trzeba zauważyć, że większość osób decyduje się na noszenie okularów ze względu na utrudniającą codzienne funkcjonowanie wadę wzroku. Warto podkreślić, że oprócz dobrania idealnych oprawek muszą oni zdecydować się również na szkła korekcyjne. Ich wybór powinien zależeć od stylu życia, np. osobom pracującym przed komputerem zaleca się szkła wyposażone w filtr pochłaniający światło niebieskie. Dzięki niemu korzystanie z dobrodziejstw technologii będzie nie tylko przyjemniejsze, ale przede wszystkim bezpieczniejsze dla oczu. Okularnicy, którzy żyją aktywnie powinni zaś wybrać szkła korekcyjne o dodatkowej powłoce, która zapobiega ich rysowaniu oraz parowaniu. Takie okulary sprawią, że nie będą musieli rezygnować z uprawiania sportów lub podróżowania.

Okulary nie muszą być smutną koniecznością. Dobrze dobrane mogą być niemal niewyczuwalne na twarzy, a eleganckie oprawki mogą sprawić, że będą one dodawać szyku każdej stylizacji. Wybranie odpowiedniej powłoki szkieł korekcyjnych gwarantuje zaś znaczącą poprawę jakości życia i użytkowania okularów.

Urszula

W górę