Okulary do pracy biurowej – jak je właściwie dobrać?

Praca w biurze to przede wszystkim praca przed ekranem komputera. W jej trakcie przez wiele godzin wzrok przez cały czas skupiony jest na obrazie znajdującym się w bardzo bliskiej odległości. Nie da się ukryć, że taka sytuacja można być dla oczu dość męcząca. Niestety może to być powodem pogarszania się wzroku. Aby temu zapobiec, stosować powinno się okulary biurowe. Jak je właściwie dobrać?

Czym są okulary biurowe?

Okulary do pracy biurowej charakteryzują się specjalnymi szkłami korekcyjnymi. Posiadają soczewki, które dostosowane są do pracy wewnątrz pomieszczeń i ułatwiają widzenie obiektów z bliskiej odległości. Dodatkowo soczewki w okularach biurowych poprawiają widzenie obiektów znajdujących się wokół, czyli w odległościach pośrednich. Takie okulary idealnie sprawdzają się zatem do pracy przy komputerze. Mimo spędzania przed ekranem wielu godzin nie odczuwa się zmęczenia oczu.

Jakie okulary do pracy biurowej wybrać?

Okularów biurowych nie powinno się wybierać samodzielnie. W pierwszej kolejności udać się należy do specjalisty. Okulista przeprowadzi potrzebne badania i na ich podstawie określi wadę wzroku. Pozwoli to na wybór odpowiedniej metody korekcji wzroku. Okulista wypisze także receptę na okulary. Z taką receptą udać się należy do optyka w celu ich zakupu. Dziś oferta oprawek do okularów jest niezwykle szeroka. Dzięki temu w salonie optycznym wybrać można takie okulary, które nie tylko poprawią widzenie, ale także takie, w których będzie się dobrze wyglądało. Okulary stać się bowiem mogą wyjątkowym dodatkiem do codziennej stylizacji.

Jak działają okulary biurowe?

Dobrze dobrane okulary do pracy biurowej pozwalają na szybszą i wydajniejszą pracę. Dzięki nim obiekty znajdujące się w bliskiej odległości widać znacznie lepiej, a długa praca przed komputerem nie męczy wzroku. Dodać tu trzeba również, że soczewki w okularach biurowych cechują się znacznie szerszym polem widzenia niż soczewki w okularach progresywnych. Zapewnia to dużo większy komfort widzenia. Oznacza to, że w przypadku pracy biurowej lepszym wyborem będą właśnie okulary biurowe, a nie progresywne. Różnice między tymi modelami okularów są dość znaczące, dlatego nie powinno się ich mylić ze sobą.

Co po zakupie okularów biurowych?

Kupno okularów do pracy biurowej to nie wszystko. Pamiętać trzeba o systematycznej kontroli wzroku. Regularne wizyty u okulisty są konieczne, aby można było stwierdzić, czy wzrok wraz z upływem czasu nie uległ pogorszeniu. W takim przypadku konieczne będzie ponowne dopasowanie soczewek w okularach biurowych.

 

Urszula

Back to top