Markowe okulary korekcyjne – Bvlgari

Obecny tryb życia wielu ludzi wywiera wpływ na ich wzrok: długie godziny przed komputerem czy nad dokumentami sprawiają, ze wiele osób zmuszonych jest nosić okulary korekcyjne. Na szczęście minęły już czasy, gdy były one gadżetem nudnych kujonów czy filmowych fajtłap. Teraz okulary to synonim stylu, inteligencji i profesjonalizmu – do tego stopnia, że niektóre osoby decydują się na okulary nawet gdy nie wymagają korekcji wzroku! Dobrze dobrane oprawki mogą wiele powiedzieć o ich właścicielu, dlatego dla wielu osób ważny jest nie tylko ich projekt, ale także firma, która je wyprodukowała. Okulary weszły do oferty największych domów mody, dzięki czemu mogą nie tylko poprawiać wzrok, lecz też stanowić modne akcesorium. Szeroką ofertę oprawek mają swoim portfolio nie tylko zakłady optyczne, ale też znane marki, takie jak Bvlgari.

Jak dobrać okulary?

Zanim zainteresujemy się modą, ustalmy, czego potrzebuje osoba nosząca okulary. Przede wszystkim będą to dobrze dobrane szkła, dlatego warto udać się do dobrego gabinety okulistycznego. Jeśli okulary interesują nas wyłącznie w celach estetycznych, koniecznie zadbajmy o szkła tzw. „zerówki”. Noszenie szkieł korekcyjnych bez faktycznej wady wzroku może przyczynić się do problemów z oczami!

Decydując się na takie markowe okulary warto pomyśleć o ich cenie, która będzie wyższa niż przy zwykłych modelach od optyka

Mając odpowiednie soczewki, zastanówmy się jakie oprawki najlepiej spełnią nasze wymagania. Dzięki różnorodności kształtów dostępnych na rynku każdy znajdzie coś dla siebie. Osoby, którym zależy na odważnym podkreśleniu stylu mogą zdecydować się na kolorowe, masywne oprawki lub oprawki z rozpoznawalnym logo. Jeśli zależy nam na podkreśleniu urody, warto zainteresować się oprawkami dopasowanymi do kształtu twarzy. Można też postawić na modne modele, które zmieniają się z każdym sezonem, lub klasyki takie jak okulary „kocie oczy” czy proste, czarne okulary „intelektualisty”.

Obsługa salonu optycznego chętnie pomoże w wyborze i doradzi w razie wątpliwości. Wybierając oprawki w salonie stacjonarnym, warto sfotografować się w kilku modelach i przejrzeć zdjęcia w domu, zanim zdecydujemy się na zakup. Można skorzystać także z usług salonu internetowego, który prześle wybrane oprawki do zmierzenia w domu – dzięki temu możemy wybrać odpowiedni model bez pośpiechu. Jeśli interesują nas oprawki podkreślające kształt twarzy, warto przejrzeć internetowe poradniki, pomagające podjąć decyzję co do kształtu okularów.

Obecny tryb życia wielu ludzi wywiera wpływ na ich wzrok: długie godziny przed komputerem czy nad dokumentami sprawiają, ze wiele osób zmuszonych jest nosić okulary korekcyjne

Włoski Dom Węża

Włoski dom mody Bvlgari powstał w latach trzydziestych z inicjatywy greckiego złotnika Sotiriosa Voulgarisa i z początku specjalizował się przede wszystkim w elegancki biżuterii, z czasem rozszerzając swoją ofertę. Ze względu na często stosowany motyw węża i rozpoznawaną na całym świecie kolekcję Serpenti, bywa nazywany Domem Węża. Bvlgari to synonim wysokiej elegancji i odważnych projektów, czerpiący z kultury starożytnego Rzymu.

Dzięki biżuteryjnym początkom ich projekty okularów są łatwo rozpoznawalne, jednak można wśród nich znaleźć także stonowane modele. Popularnym projektem są oczywiście oprawki uwzględniające motyw węża, który w pysku przytrzymuje szkło okularów – ten model nie przejdzie niezauważony wśród miłośników mody. Jednak oferta domu mody jest szeroka i można wybrać także zausznice zdobione dyskretniejszymi motywami, „szylkretowe” lub czarne oprawki lub zwykłe szkła bez oprawek.

Decydując się na takie markowe okulary warto pomyśleć o ich cenie, która będzie wyższa niż przy zwykłych modelach od optyka. Na okulary od Bvlgari trzeba przeznaczyć kilkaset złotych, a czasem nawet powyżej tysiąca. Takie okulary służą jednak w równym stopniu korekcji wzroku, jak i prezentacji własnego gustu i znajomości mody. Mogą być pięknym biżuteryjnym dodatkiem, który podkreśli każdą stylizacje.

Urszula

Back to top